a

O Pivovare

KOČOVNÝ PIVOVAR

VILLA SAXORUM

Belo z Božej milosti kráľ Uhorska , prvý krát spomína mesto, ktoré obývajú Sasi pod Spišským hradom – VILLA SAXORUM SUB CASTRO. Kedže toto mesto je mojím domovom , nesie po ňom názov i môj kočovný pivovar.

Spišský hrad ako jeden z najvačších hradných komplexov v strednej Európe ,pýcha nie len Spišského regiónu, či východného Slovenska ale celého národa je dominantou nášho kraja. Na jeho česť a slávu sme uvarili toto originálne pivo. Pivo s názvom Spišský hrad je poctivé remeselné, vrchne kvasené, nefiltrované pivo z kategórie Pale Ale. Je uvarené z 5 druhov sladu a 4 druhov chmeľu. Má jantárovo-bronzovú farbu, stredne plné sladové telo s príjemne osviežujúcou chuťou exotického ovocia a dlhým dozvukom jemnej horkosti. Naše pivo varím podľa vlastnej receptúry v krásnom historickom spišskom meste Kežmarok v pivovare Brauhaus.

Ginger Symphonie. K vareniu piva som sa dostal v roku 2014 kedy som sa prihlásil do medzinárodnej súťaže domácich varičov piva KALTENECKER STAR 2014. 

 

Od tohto okamžiku som vedel že variť pivo – vymýšľať nové chute bude moja záľuba na celý život. V tejto súťaži som uspel a vyhral prvé miesto s pivom Ginger Symphonie, ako aj prvý Slovák ktorý v tejto súťaži získal celkové prvenstvo.